بسم الله الرحمن الرحیم 

سلسله مباحث سبک زندگی اسلامی:

درباره پیامبر می گویند:
وقتی می خواستند نطفه ی حضرت بی بی فاطمه زهرا را منعقد کنند؛ چهل شبانه روز تشریف بردند منزل حضرت ابوطالب، در منزل فاطمه بنت اسد مادر امیرالمؤمنین؛ آن دو بزرگوار 40 شبانه روز در یک اتاق خلوت برایشان مادری کردند. حضرت خدیجه، شب اول که گذشت دید پیامبر تشریف نیاوردند؛ پیامبر، شب روز دوم یا روز اول، حضرت فاطمه بنت اسد را به نزد ایشان فرستادند و فرمودند : بروید به خدیجه ی عزیز بفرمایید مبادا ذهن مبارکش به این برود که من از او ناراحتم یا ایشان را قبول ندارم یا نعوذ بالله زن دیگری گرفته ایم. مبادا این فکرها را بفرماید؟
به ایشان بگویید من مأمور شده ام چهل شبانه روز باید اینجا باشم و بعد از چهل شبانه روز إن شاء الله می آیم.
به ایشان بفرمایید شب که می شود نروند از همسایه ها رفیق بیاورند. می رود رفیق می آورد ؛ شب تا صبح با هم گپ می زنند؛ ذهنش خراب می شود؛ رحم خراب می شود؛ آن نطفه ای که باید فاطمه را تشکیل بدهد، نمی دهد.
لذا خلوت خلوت باشد. بعد به ایشان بگویید شب که شد خلوت شد، برود اتاق خودش، در را از پشت محکم ببندد؛ به او اطمینان می دهیم هیچکس مزاحم او نشود. 
پیامبر خودش تک و تنها، خانمش هم تک و تنها. حضرت خدیجه می فرماید من شب تا صبح گریه می کردم که چرا لیاقت ندارم در خدمت آقا باشم؟

اهل بیت علیهم السلام برای ما میزان هستند. در هر زمینه ای، حتی بچه دار شدن. تا هر کس خواست بچه دار شود میزان داشته باشد؛ معیار داشته باشد؛ چون شجره ی درخت وجودی فرزند دارد کاشته می شود. می خواهد فرزند الهی بار بیاید؛ اینجا زمین الهی است. اینجا انسان زاست. اینجا باید انسان روئیده شود.

وقتی حضرت امیرالمؤمنین فاطمه را می برد به منزل، پدر خانمش پیامبر، دستورات می دهد: اگر فلان شب نطفه ی بچه منعقد شود بچه ولخرج بار می آید؛ اگر زیر درخت باردار نطفه منعقد شود ؛ بچه ای ظالم و باطل به دنیا می  آید. شب اول ماه و وسط ماه و آخر ماه نباشد چون بچه سرگیجه و صرع می گیرد و اصلا بهبود نمی یابد.
ما شب نیمه شعبان دختر را می فرستیم خانه ی بخت چون شب ولادت امام زمان است؛ اما روایت داریم هم از پیامبر هم از امام صادق علیهما السلام که اگر نطفه ی بچه ای در سه شب اول ماه که هلال است ( شب اول و دوم و سوم ماه قمری ) و سه شب وسط ماه ( شب سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم ماه قمری ) که بدر است و سه شب آخر ماه ( شب بیست و هشتم و شب بیست و نهم و شب سی ام ماه قمری )  که محاق است؛ منعقد شود بچه صرع می گیرد و اینها اگر اول ماه نطفه منعقد شده باشد هر ماه ، روزهای اول ماه سردرد و گیجی و سرگیجه ی او عود می کند.

▬▬▬▬ஜ۩✴️۩ஜ▬▬▬▬

پیاده شده از فایلهای صوتی حضرت استاد آیت الله صمدی آملی 

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها